Agencja Projektowo Budowlana APBUD

biuro projektowe we Wrześni APBUD Jarosław Pawłowski
Ulgi termomodernizacyjne

Jak czytamy w artykule opublikowanym na stronie Września - Miasto w centrum zainteresowania, z dniem 1 stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy, które wprowadziły w podatku dochodowym od osób fizycznych nowe odliczenie tzw. ulgę termomodernizacyjną.

Ulga termomodernizacyjna wprowadza możliwości odliczenia od podstawy podatku dochodowego w podatku PIT lub PPL oraz od przychodów w ryczałcie (PPE) kosztów poniesionych na termomodernizację nieruchomości.

Ulga przysługuje na termomodernizację budynku mieszkalnego jednorodzinnego pod warunkiem, że przedsięwzięcie termomodernizacyjne w budynku zostanie zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Możliwość skorzystania z ulgi mają również osoby, które są w trakcie procesu termomodernizacji, niemniej jednak  na poczet jej rozliczenia zaliczone będą jedynie wydatki poniesione po 1 stycznia 2019.Uwaga!

Niestety z ulgi termomodernizacyjnej nie można korzystać w przypadku budynku będącego w budowie. Odliczenie to dotyczy tylko i wyłącznie budynków już wybudowanych.

Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju określa zakres materiałów budowlanych i urządzeń na które przysługuje ulga. Nie można tu zaliczyć wydatków w części, w jakiej zostały już sfinansowane lub dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej lub zwrócone podatnikowi w jakiejkolwiek formie, jak również te, które zaliczono do kosztów uzyskania przychodów, odliczone od przychodu na podstawie ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym lub uwzględniono przez podatnika w związku z korzystaniem z ulg podatkowych w rozumieniu Ordynacji podatkowej.

 

Kochani, zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z artykułem, który bardzo szeroko i wyczerpująco informuje o możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej, jak również można zasięgnąć informacji, której udzielają pracownicy Urzędu Skarbowego we Wrześni.

 

ZAPRASZAMY

 

08 listopada 2019

Agencja Projektowo Budowlana APBUD

ul. Gen. W. Sikorskiego 38

62-300 Września

tel. +48 605 377 918

email: biuro@apbud.pl

KONTAKT Z NAMI

facebook apbud wrzesnia biuro projektowe
instagram apbud września biuro projektowe

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI